با حضور دوستداران و اهالی فرهنگ استان سمنان، بهره برداری از کتابخانه تخصصی ایران شناسی شهیدان علومی موسسه خیریه مهدکرامت ۲۰ مهر ۱۳۹۸ آغاز شد.

در دورهمی اهالی فرهنگ که به این مناسبت در محل این کتابخانه برگزار شد پدر و مادر و خانواده شهیدان علومی، شاعران و نویسندگان، فعالان حوزه فرهنگ و اندیشه، میراث فرهنگی و دوستداران و فعالان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی حضور داشتند،

دکتر ابراهیم علومی، مدیر بخش فرهنگی موسسه خیریه مهدکرامت گفت: از ابتدای تاسیس موسسه مهدکرامت فعالیت فرهنگی از یکی از ارکان اهداف و برنامه های این موسسه بوده است و این کتابخانه نیز در راستای آن اهداف و همچنین با هدف کمک به اقشار فرهیخته جامعه و برای بالا بردن سطح فرهنگی جامعه ایجاد شده است.

وی تاسیس این کتابخانه را حاصل همکاری خانواده شهیدان علومی و موسسه مهدکرامت دانست و در مورد مشخصات کتابخانه گفت: این کتابخانه در فضایی به مساحت ۳۵۰ متر مربع و گنجایش حضور ۴۰ نفر به طور همرمان  و با تعداد کتاب های  ۶۵۰۰ جلد و ۲۵ مجله تخصصی در حوزه ایران شناسی، فعالیت خود را از امروزه آغاز می کند. وی ادامه داد: بیشتر این کتابها خریداری شده است و مقداری از این کتاب ها نیز توسط خیرین به این کتابخانه اهداء شده است. وی از استاد نصرت الله نوحیان، شاعر سمنانی و مرحوم استاد محمدعلی صدرزاده به عنوان خیرینی نام برد که بیشترین کتاب ها را به این کتابخانه اهداء کرده اند. وی از همه دوستداران فرهنگ و کتاب و کتابخوانی دعوت کرد که با ارائه نظرات و پیشنهادهای خود یاریگر این کتابخانه در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین تعالی فرهنگی جامعه باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>