دکترابراهیم علومی،مسئول بخش فرهنگی موسسه مهدکرامت با اعلام این خبر،هدف از تاسیس این کتابخانه را کمک به پژوهش های استان شناسی و شناساندن استان سمنان و کمک به رونق گردشگری جهت توسعه پایدار استان سمنان عنوان کرد.

وی گفت: با توجه این که هدف این کتابخانه کمک به  پژوهشگران جهت شناساندن استان سمنان است، از صاحبان آثار تالیفی پژوهشی مثل کتاب، پایان نامه، رساله، کارهای تحقیقی منتشرنشده دعوت می شود که یک نسخه از آثار خود را در اختیار این کتابخانه قرار دهند تا در امر پژوهش های استان شناسی مورد استفاده محققین قرار گیرد.

مسئول بخش فرهنگی موسسه مهدکرامت در مورد فعالیت های انجام شده جهت آماده سازی کتابخانه نیز گفت: کار فهرست نویسی کتاب های این کتابخانه با خرید  نرم افزار کتابخانه ای و استفاده از دو نفر نیروی کتابدار از بهمن ۹۷ آغاز شد و اواخر مرداد ۹۸ به پایان رسیده و ۱۵ روز نیز صرف قفسه چینی کتاب ها توسط کتابداران شده است. وی تعداد کل کتاب های فهرست نویسی شده را تاکنون  ۶۳۰۰ جلد کتاب عنوان کرد که شامل حوزه های مختلف تاریخ، ادبیات، دین، هنر، معماری، باستان شناسی و جغرافیا هستند.

دکتر علومی سیستم کتابخانه را LC و قفسه باز اعلام کرد و گفت استفاده از این کتابخانه برای همه آزاد و رایگان و با یک کارت شناسایی معتبر امکان پذیر است. وی در عین حال گفت: با توجه به اینکه این کتابخانه مکانی پژوهشی محسوب می شود، سالن مطالعه این کتابخانه  مختص مطالعه کتاب ها و مجلات کتابخانه است و با توجه به محدودیت مکانی امکان عضویت جهت مطالعه کتاب های درسی و متفرقه وجود ندارد.

مسئول بخش فرهنگی موسسه مهدکرامت گفت: کارهای نهایی آماده سازی کتابخانه در حال انجام است و انشاالله اواخر مهر ماه بهره برداری از کتابخانه آغاز خواهد شد.

دکتر علومی هزینه خرید کتاب و تجهیز کتابخانه را حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد که با همکاری خانواده شهیدان علومی، موسسه خیریه مهدکرامت و خیرین پرداخت شده است. وی گفت: نصب دوربین های مداربسته کتابخانه آخرین مرحله از تجهیز کتابخانه است که به زودی انجام خواهد شد و حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد.

وی در مورد مشخصات کتابخانه نیز گفت: این کتابخانه در بلوار حکیم الهی (۱۶) در طبقه چهارم ساختمان مرکزی موسسه خیریه مهدکرامت در فضایی بالغ بر ۳۵۰ متر مربع قرار دارد و ظرفیت استفاده همزمان ۴۰ نفر را داراست و از ساعت ۸ صبح الی ۶ بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با کمک اهالی فرهنگ و خیرین فرهنگی این کتابخانه مسیر رشد و بالندگی را طی کرده و بتواند خدمات ارزنده ای به جامعه ارائه کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>