دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور درگذشت
مرحوم دکتر محمدرضا حافظی از سال ۱۳۷۸ ریاست جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را به عهده داشت. روایت وی از چگونگی ورودش به کار خیر مدرسه سازی بسیار آموزنده و تاثیر گذار است: مرگ پسرم موجب شد تحولی در کار من ایجاد شود. جوانی ۲۴ ساله داشتم که هرچه او را شارژ مالی می‌کردم احساس می‌کردم چیزی برای او باقی نمی‌ماند و فوق‌العاده نگران زندگی و آینده این جوان بودم .دختری را برای او انتخاب کرده و قرار بود فروردین سال بعد عروسی  کند اما فرزند و عروسم در جریان یک تصادف محروم شدند.اما هنگام مجلس ترحیم او اتفاق عجیبی افتاد.دیدم در آن مراسم جمعیت انبوهی حضور پیدا کردند که من هیچ ارتباطی با آنها ندارم. آن زمان بنده اصلاً مدرسه‌سازی انجام نمی‌دادم و این همه آدم مرا نمی‌شناختند. در مراسم متوجه شدم تمام افرادی که آمده بودند همه به نیکی از امیرم صحبت می‌کردند و فهمیدم پول هایی را که من به او می دادم صرف کار خیر و دستگیری از دیگران کرده است.آن زمان فهمیدم میهمانان مجلس ختم تنها به خاطر امیر آمده‌اند و نه به خاطر بنده. مرگ فرزندم امیر برای من آرامشی به وجود آورد و نه تکدر خاطر.

به خدایم گفتم: خدایا تو به من آموزش دادی که کار خیر در جوانی لذت دارد و این طور شد که من وارد کار مدرسه سازی شدم.محمدرضا حافظی پس از سال‌ها تلاش در عرصه مدرسه سازی و درست یک روز پس از برگزاری آئین نکوداشت وی با عنوان «مهر خوبان» که به دلیل کسالت، بدون حضور وی برگزار شد، ۲۱ خرداد در بیمارستان ایرانمهر تهران دار فانی را وداع گفت.
روحش قرین آرامش و شادی.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>