کارگاه آموزشی آشنایی با دزد بینایی(گلوکوم) به همت موسسه خیریه مهدکرامت و دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۱۸ دی ماه۱۳۹۵ در سالن رازی دانشکده دندانپزشکی سمنان برگزار شد.

 

دکتر خسرو جدیدی، فوق تخصص قرنیه در این همایش با بیان اینکه بیماری آب سیاه به دزد بینایی معروف است تصریح کرد: بی علامت بودن آب سیاه تا مرحله حاد از ویژگی های آن است که در صورت تشخیص به موقع می توان از آثار منفی آن که منجر به کم بینایی یا نابینایی کامل می­شود جلوگیری کرد.

وی متوسط جهانی ابتلا به آب سیاه در دنیار را حدود یک و یک دهم در افراد بیش از ۴۰ سال دانست و تصریح کرد: بر اساس آمار این رقم در ایران بیش از چهار و چهار دهم درصد است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این همایش افزایش اثرات مخرب بیماریهای غیر واگیر بر سلامت افراد را یاد آور شد و گفت: آشنایی عمومی مردم با این بیماری ها و آموزش راهکارهای جلوگیری از ابتلا به آن و درمان در مراحل ابتدایی بیماری از اهداف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

دکتر نوید دانایی همچنین از اهتمام مسئولان استان برای اجرای طرح های غربالگری برای این نوع بیماریها و خصوصا بیماریهای حاد چشمی خبر داد.

احمد همتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هم در این همایش به نقش سازمان های مردم نهاد و خیریه در ارتقاء سطح بهداشت عمومی و آگاهی مردم اشاره کرد و گفت : رجوع متخصصان بنام و معروف کشور به وطن خود و ارائه خدمات تخصصی و به روز به همشهریان و هم استانی ها از ویژگی­های بارز پزشکان متعهد است.

دکتر احمد همتی برنامه ریزی مجلس برای همراهی با دولت در بخش بهداشت و درمان را خاطرنشان کرد و گفت: افزایش پوشش خدمات تخصصی درمانی در سطح کشور در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده است.

دکتر همتی در پایان از دکتر جدیدی فوق تخصص چشم پزشکی و همکاران ایشان و موسسه خیریه مهدکرامت، که برای سلامت و بهداشت جامعه تلاش های وافری حتی در روزهای تعطیل دارند تقدیر و تشکر کرد.

این کارگاه دومین برنامه موسسه خیریه مهدکرامت جهت آموزش بهداشت و مرافبت همگانی با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>