به دعوت موسسه خیریه مهد کرامت

حکیم حسین خیراندیش به سمنان آمد

اولین جلسه سخنرانی حکیم حسین خیراندیش، رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایران با موضوع نقش طب سنتی در پیشگیری از بیماری ها، ۱۸ مهر۱۳۹۲ در تالار آفتاب سمنان با استقبال چشمگیر پزشکان، دانشجویان پزشکی و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در ابتدای این برنامه حاج حسین جدیدی از اعضاء هیئت مدیره موسسه، با یادآوری درگذشت دو تن از یاران  مهدکرامت، مجید جدیدی و شهباز طحان، از درگاه خداوند برای آنان طلب مغفرت کرد.

group-0-img_7842_img_7843-2-images

او خدمت به محرومین را وظیفه و افتخار بنیانگذاران موسسه خیریه مهد کرامت دانست و با تشریح فعالیت های انجام گرفته جهت بنیان گذاری، ساخت بنا و بنیاد ژنتیک موسسه خیریه مهد کرامت از مردم خیر درخواست کرد که یاریگر این موسسه از طریق حمایت های مادی و معنوی باشند.

در ادامه حجت الاسلام جلیل طاهریان، با اشاره به حدیث امام صادق(ع)  گفت کسانی که می خواهند به خزائن حق برسند از چهار طریقِ خدمت به خلق خدا، انفاق در راه خدا، احترام به پدر و مادر و صله رحم می توانند به این خزائن دست پیدا کنند.

او گفت امروز جامعه ما دچار بیماری های جسمی و روحی شده است و بهره گیری از طب سنتی می تواند ما را از بسیاری از این مشکلات برهاند. وی طب سنتی را همراه با معنویت و برگرفته از سیره پیامبر و ائمه دانست و از استاد خیراندیش درخواست کرد که سخنرانی هایشان در سمنان استمرار داشته باشد.

در ادامه حکیم حسین خیراندیش به سخنرانی پرداخت. او در ابتدا تاریخچه طب سنتی در ایرن و جهان را تشریح کرد و سپس به بررسی بیماری ها، علل آن و نحوه پیشگیری از آنها پرداخت. در پایان نیز حکیم خیراندیش به سوالات متعدد حاضران پاسخ گفت.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>