اولین جلسه راه اندازی بنیاد ژنتیک استان با حضور مدیران موسسه خیریه مهد کرامت،۲۰ فروردین ۱۳۹۲ در اداره کل بهزیستی استان سمنان تشکیل شد.

در این جلسه که  پهلوانی، مدیرکل و دیگر معاونین این سازمان حضور داشتند اعضاء هیئت مدیره موسسه خیریه مهد کرامت گزارش کاملی از روند پیشرفت پروژه احداث ساختمان ۷ طبقه ای  این موسسه ارائه دادند.

3124

عباس جدیدی مدیر عامل موسسه، زیربنای پروژه را حدود ۴۰۰۰ متر مربع اعلام کرد و گفت: ۳ طبقه درمانگاه تخصصی، ۳ طبقه بخش اداری، کتابخانه، و یک طبقه تجاری برای استفاده از سود حاصله برای موسسه، از جمله بخش هایی است که برای این ساختمان پیش بینی شده است.

وی به حمایت های دیگر خیرین در مراحل ساخت و تهیه مصالح ساختمانی اشاره کرد و افزود: مؤسسه با رویکرد تخصصی و به صورت خداپسندانه برای رفاه حال محرومین و مددجویان استان راه اندازی شده است.

در ادامه محمود منطقی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی، با اشاره به لزوم پیشگیری از معلولیت ها گفت: با پیش بینی های صورت گرفته، اولین بنیاد ژنتیک استان با پیشرفته ترین امکانات و آزمایشگاه های معتبر، در ساختمان موسسه خیریه مهد کرامت راه اندازی می شود که با ارائه مشاوره های گوناگون به اقشار مختلف مردم، می تواند از بروز هر گونه معلولیت در سطح استان پیشگیری نماید.

دکتر منطقی، احداث این گونه مؤسسات را سبب آگاه سازی عمومی  و تغییر دیدگاه سنتی جامعه دانست و گفت: در حال حاضر بحث پیشگیری مقدم بر درمان است و این کار سبب کاهش چشمگیر هزینه های درمانی خواهد شد.

همچنین مدیرکل بهزیستی، با اشاره به این حرکت عظیم خداپسندانه گفت: بسیار خرسندم که در جمع انسان های وارسته ای هستم که کارهای بزرگ و ماندگاری انجام می دهند.

وی با بیان اولویت بندی امور و همفکری برای آماده سازی برنامه مناسب کاری و مدیریت امور به صورت زنجیروار خاطرنشان کرد: ما در قبال هزینه ها و کمک های خیرین مسئولیم و می توانیم با خرد جمعی و هم افزایی برنامه ای مدون را پایه ریزی کنیم.

علی پهلوان، اولویت سازمان را ثبت بنیاد ژنتیک استان نام برد و گفت: این مؤسسه پتانسیل های مطلوبی دارد و خروجی های خوبی نیز خواهد داشت.

مدیرکل بهزیستی در پایان، به ساماندهی مراکز ژنتیک با مدیریت بنیاد ژنتیک مؤسسه مهد کرامت اشاره کرد و بیان داشت: باقیات و صالحات در انجام اموری است که خیرات آن شامل حال همه مردم و هموطنان می گردد و با ارائه مشاوره های گوناگون، می توان فکر انسان ها را به صورت صحیح پرورش داد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>