مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث ساختمان موسسه خیریه مهد کرامت۳۱ مرداد ۱۳۹۰، همزمان با سالروز شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع)، بزرگ حامی محرومان و مستضعفان، با حضور جمعی از مسولین و مردم سمنان در مجمع ابولفضل العباس(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد حسین جدیدی از اعضاء هیئت مدیره موسسه، گزارشی از اهداف موسسه و اقدامات انجام شده ارائه داد.

dscf0041

در ادامه جلسه دکتر خسرو جدیدی، یکی دیگر از اعضاء هیئت مدیره موسسه، به ایراد سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به دیدگاه ائمه در مورد خیرات گفت: وقتي ما به زندگي ائمه و بزرگان نگاه می کنیم، پرداختن ائمه و بزرگان دين به امر خيرات حيرت آور است. وی خدمت به مردم و محرومین را آزمايش الهي برای انسان ها دانست و گفت: من اعتقاد دارم، يكي از جاهايي كه تقواي الهي در انسان بروز مي كند خدمت به مردم است.

وی ادامه داد: اينكه امروز ما در اینجا دور هم جمع شديم فقط بحث كمك مالی و پول برای راه اندازی خیریه نیست، گاهي به حرف يك فرد، گاهي گوشه اي از آبروي يك فرد و گاهي به اعتبار يك فرد نياز است. گاهي بخشي از علم و تخصص افراد است و گاهي گذشت و ايثار است مطمئنا اگر اينها را برآورده كنيم به قرب الهي مي رسيم. ان شاءالله هركس با هر تواني كه دارد تلاش کند تا اين موسسه را كه با اهداف خير طراحي شده به سر منزل مقصود برسانیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عبدوس، امام جمعه موقت سمنان، ضمن عرض تسليت شهادت امام علي(ع) از دست اندرکاران موسسه خیریه به خاطر این حرکت خداپسندانه تشکر کرد و ضمن مهم و ارزشمند خواندن  خدمت به مردم اظهار امیدواری کرد که این موسسه بتواند خدمات ارزشمندی به مردم و به خصوص نیازمندان ارائه دهد.

dscf0033

آخرین سخنران این مراسم، خلخالی، معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان بود. وی گفت: عليرغم اينكه دولت در استان خدمات زيادي داشته ولي كمبودهاي زيادي خصوصا در حوزه هاي درماني، بهزيستي و نهادهاي حمايتي داريم كه لازم است خيّرين كمك كنند. وی در پایان  از مسئولین  دستگاه هاي اجرائي خواست تا بسترها و زمینه انجام کار خیر را برای افراد خیّر فراهم كنند تا آنها بتوانند به راحتي امور خیر را در طبق اخلاص در اختيار مردم قرار دهند.

پایان بخش این برنامه افتتاح دفتر خیریه و سپس مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان ۷ طبقه موسسه خیریه مهد کرامت بود که به دست پدر بزرگوار شهیدان محمد مهدی امین، یدالله جدیدی، مصطفی دوستمحمدی و عباس و علی علومی بر زمین زده شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>